Sváření CO2, hliníku, nerezu
Použití svářečky je někdy nevyhnutelné. Je to řešení pro případy, kdy lze zachovat funkčnost dílu a náhrada za nový by vyšla dráž než oprava. Shrnuli jsme svářecí práce, které provádíme nejčastěji.
30 let
Jsme s vámi od roku 1992
Díly
Používáme díly od ověřených značek té nejlepší kvality
Náš tým
Máme zkušený tým plný profesionálů
Záruka
Záruka na servisované díly a práci
Sváření a svářecí práce servisu Truck Union
V naší dílně se svářením zabýváme pořád – ať už jde o tahače, nebo přípojná vozidla, třeba návěsy, přívěsy či cisterny. Řešíme tím hlavně poškození, která vznikají při provozu, nebo korozi, což je věčný problém u všeho, co jezdí po silnicích.
Ne vždy je svařování ta nejlepší volba. Občas se víc vyplatí celý díl rovnou vyměnit, než se s tím pracně mořit a lepit to dohromady. Pro přehlednost uvedeme pár příkladů svářecích prací, které nejčastěji provádíme:
Nosníky a příčky na plachtových návěsech nebo přívěsech dostávají zabrat docela často. Buď je to koroze, když se tam léta drží vlhkost a sůl z cest, nebo mechanické poškození, což je klasika při nakládce. Stačí, aby řidič s vozíkem špatně najel a nosník je ohnutý nebo prasklý. V takových případech jsou svářecí práce jedinou možností, jak díl ekonomicky opravit.
Pak tu máme portálová vrata na návěsech. Ta se nejčastěji poškodí, když někdo couvá a nevšimne si překážky. Svařováním se dají vrata opravit tak, aby opět fungovala jak mají. Ne vždy je však oprava možná, u závažnějších poškození se přistupuje k výměně.
U cisteren se zase zaměřujeme na produktovody – hlavně kolena potrubí, která se časem ošoupou abrazí. Koleno se však dá relativně snadno nahradit vyříznutím a náhradou za nové. Těleso cisterny ale neopravujeme, jedná se o tlakovou nádobu, jejíž opravy provádějí specializované firmy.
Hodně práce máme taky s paletovými koši. Ty jsou neustále vystavené vnějším podmínkám. Zejména v zimě, kdy je na silnicích mokro v kombinaci s posypovou solí. Svařováním jim prodloužíme životnost, nicméně někdy je lepší koupit nový koš a vyměnit ho celý.
Podobně jsou na tom držáky rezerv. Jsou umístěné dost nízko a nemají žádnou ochranu, takže v zimě taky trpí – vlhko, sůl, špína, to jsou pro korozi dokonalé podmínky.
Jak už jsme naznačili v úvodu, ne vždy je svařování to pravé ořechové. Často k nám přijde zákazník s tím, že chce něco opravit, ale když se na to podíváme, vyjde najevo, že by to stálo víc času i peněz, než kdyby se díl vyměnil. Třeba u zmíněných paletových košů – když je půlka zrezlá, svařovat to je jako plácat záplatu na záplatu. Nicméně každý případ je jiný, takže servisní práce vždy posuzujeme individuálně.